Tuesday, October 7, 2014

Raw Strawberry Chocolate Dream Cake

Make sure you also join my facebook page HERE 
Hi again! You may have been wondering why I haven't been uploading anything for a while. Well I was figuring out what to do next and working on some new projects. I was not sure if I want to continue with this blog, but I came to conclusion that I'm not going to give it up. I love creating raw vegan recipes and I always will, so why not to share them. I'll be active on my new blog kristinaladecka.com too and share more of myself, my fitness progress and my diet, lifestyle and design tips. This blog however will be all about diet and recipes. Hope you'll like both of my blogs!
This gorgeous healthy cake is one of the tastiest things I ever made. What is so healthy about this beauty? Well it doesn't contain any sugar, gluten, milk or any kind of processed food. It's 100% raw vegan and it's the best treat for you, your love, family or anybody else you want to make happy. So easy to make and so delicious!

Zdravím priatelia! Možno ste uvažovali prečo som už nejakú dobu nezdieľala žiadne recepty. Tento čas som využla na prácu na mojich nových projektoch a snažila sa prisť na to čo ďalej. Nebola som si istá či chcem pokračovať s týmto blogom, no prišla som na to, že sa ho nemienim vzdať. Milujem tvorenie raw vegan receptov a vždy budem tak prečo sa o ne s vami nepodeliť. Budem aktívna aj na mojom novom blogu kristinaladecka.com kde budem zdielať viac o sebe, mojom fitness progrese a moje tipy týkajúce sa stravy, životného štýlu a dizajnu. Snáď sa vám budú oba blogy páčiť!
Táto nádherná, zdravá torta je hádam to najchutnejšie co som kedy vytvorila. Čo je na nej také zdravé? Neobsahuje žiadny cukor, glutén, mlieko ani nič rafinované. Je 100% raw vegan a je perfektným potešením pre každého! Jednoduchá príprava a užasná chuť!

RAW STRAWBERRY CHOCOLATE DREAM CAKE
makes 1 9 inch/20 cm cake

Crust
1 cup sunflower seeds
2 cups dates, pitted
1/2 vanilla stalk

Chocolate cream
5 big ripe avocados, pealed and pitted
2 big ripe bananas, pealed
2 cups dates, pitted
1/4 cup raw cocoa powder
pinch of cinnamon

Cashew vanilla cream1
1/2 cup cashews, soaked overnight
2 big ripe bananas
1/2 vanilla stalk
4 Tbsp raw coconut nectar (or more if needed) or other sweetener 

1 9 inch/20 cm springform
1 pastry bag
5 strawberries, sliced

For the crust: Combine all ingredients in a food processor and process until you get dough like mixture. Line your springform with a nonstick sheet and press the dough in to create a crust.
For the chocolate cream: Combine all ingredients in a high speed blender and blend until smooth. Pour into the springform and place in freezer.
For the cashew cream blend all ingreadients in a high speed blender until smooth. Place in freezer for about 45 minutes for it to firm. Once the frosting is chilled, place in a pastry bag and pipe over the top of the cake.
Place in the freezer to set until firm, for about 2 - 3 hours. Then remove the springform and top with strawberries. Serve and enjoy!

RAW JAHODOVO ČOKOLÁDOVA TORTA
Korpus:
1 hrnček slnečnicových semiačok
2 hrnčeky čerstvých datli, odkôstkovaných
1/2 vanilkového struku

Čokoládový krém:
5 veľkých zrelých avokád 
2 zrelé banán
1 1/2 hrnčeku čerstvých datlí
1/4 hrnčeka raw kakaa alebo raw karobu 
1/2 vanilkového struku

Kešu vanilkový krém
1/2 hrnčku kešu orieškov, namočených cez noc
2 veľké zrelé banány
1/2 vanilkového struku
4 PL raw kokosového syrupu (alebo viac ak potrebné) alebo iného raw sladidla

5 jahôd, nakrájaných pozdĺžne
1 väčšia forma na torty (s odnímateľným kruhom)
1 cukrárenské vrecko na zdobenie

Na korpus: vložíme všetky ingrediencie do robota/food processora a spracujeme na cesto. Tortovú formu vystelieme s pečiacim/nelepiacim papierom a vtlačíme cesto do formy tak aby sme vytvorili korpus. 
Na čokoládový krém: vložíme všetky ingrediencie do mixéru alebo food processoru a spracujeme na hladký krém. Vlejeme do tortovej formy a vložíme na chvíľu do mrazničky. 
Na kešu krém: vložíme všetky ingrediencie do mixéru a spracujeme na hladko. Vložíme do mrazničky aspoň na 45 minút. Potom vložíme krém do vrecka na zdobenie a ozdobíme tortu. Vložíme znova do mrazničky aspoň na 2 - 3 hodiny kým torta neztuhne. Potom odstránime tortovú formu a ozdobíme nakrájanými jahodami. Servírujeme a vychutnávame!
No comments:

Post a Comment